Soojuspumbad

 

Maa/vesi soojuspumbad

Maapinna temperatuur on kogu aasta jooksul suhteliselt konstantne. Maasoojuspumba korral on soojuse ärakasutamise tegur seetõttu eriti kõrge. Peale selle on maasoojuspumbad väga pika kasutuskestusega ega vaja praktiliselt mingit hooldust. Valida on v

Konkreetse krundi korral sobiv maasoojuspump

Mitmeid lahendusi on pakkuda juhuks, kui soojuspumba soojusallikana soovitakse kasutada maapinda. Milline maasoojuspump konkreetsel juhul sobib, oleneb krundi suurusest ja maapinna tingimustest. Anname Teile meeleldi nõu ja aitame sobiva maasoojuspumba valikul.

Ruumisäästvad vertikaalse maakontuuri soojuspumbad

Vertikaalne kontuur ei vaja Teie aias peaaegu üldse pinda. Maasoojuse kasutamiseks piisab 50 – 200 m sügavusest puuraugust. Soojuspump võimaldab maapinna soojuse üle anda küttesüsteemile. Vertikaalse maakontuuri saavutatav energiatõhusus on horisontaalsest maakontuurist veidi suurem, kuid selle puurimine on seotud suuremate kulutustega.

Horisontaalse maakontuuri soojuspumbad suuremate kruntide jaoks

Horisontaalsed maakontuurid sobivad suuremate kruntide korral, sest kontuuri pind peab köetavast pinnast olema umbes kaks korda suurem. Horisontaalne kontuur paigaldatakse siugtoruna 1,20–1,50 m sügavusele. Pinnal, mille all paikneb maasoojuskontuur, saab taimi kasvatada piiranguteta

Õhk / vesi soojuspumbad

Õhksoojuspump – võimas ja samas kulusäästlik Õhksoojuspump võimaldab ümbritseva keskkonna õhus salvestunud energiat kasulikuks soojuseks muundada oma nelja seina vahel. Paigalduskulud on väikesed ja samas töötab Junkersi õhksoojuspump nii tõhusalt, et 365 päeva aastas saate mugavalt kasutada n- Lihtne paigaldada, suure võimsusega Ümbritseva keskkonna õhu kasutamine soojusallikana on eriti lihtne lahendus. Ametlikke kooskõlastusi ei lähe vaja, rajamiskulutused on väikesed: maapinda pole vaja kaevata ega ka auku puurida, süsteemi saab kiiresti paigaldada. Isegi –20 °C korral ammutab õhksoojuspump ümbritsevast õhust veel energiat. Õhksoojuspump: tõhus ja silmapaistmatu Pole oluline, kas otsustate sees või väljas paikneva õhksoojuspumba kasuks. See jääb ise meeldivalt tahaplaanile. Väljaspool jääb õhksoojuspump märkamatuks, kuid sissepoole avaldab tõhusat ja meeldivat mõju. Ja energia efektiivsele kasutamisele lisandub veel vähene müratekitamine. Kuni 3,5 soojuskasutustegurina tagab ühtlase mugava soojuse ja seda iga ilmaga.